חיטוי מערכות מים נגד ליגיונלה

מהי ליגיונלה ומדוע צריך לבצע חיטוי ליגיונלה במערכות המים?

ליגיונלה, שידועה גם בתור מחלת הליגיונרים, קיבלה את שמה לאחר שהיא פרצה והדביקה מאות בני אדם בכינוס של הלגיון האמריקאי בבית מלון בפילדלפיה בשנת 1976. חיידק הליגיונלה הוא חיידק שחי בעיקר בתוך מים חמים ובמערכות צנרת ומים גדולות. החיידק הזה, שהשפעתו מרגע התפרצות המחלה דומה מאוד להשפעתה של דלקת ריאות, נפוץ בעיקר במערכות מים ציבורית כאלה של בתי מלון, אוניות, סאונות ואפילו מי ברז.

בני האדם נדבקים בחיידק דרך הנשימה, כשהוא נישא על מים בטמפרטורה ממוצעת של 38 מעלות צלזיוס - שהיא גם הטמפרטורה במערכות מים רבות הקשורות לסאונות ולמתקני ג'קוזי. החיידק לעתים קרובות פוגע בבני אדם מבוגרים יחסית, שסוחבים בצורה כזו או אחרת דלקת ריאות קיימת. במצב שכזה - החיידק יכולה גם להיות קטלני, ובין חמישה לשלושים אחוזים לא מצליחים להבריא ממנה ונכנעים לה. לכן, כשישנה מערכת מים כזו או אחרת שנמצאת תחת אחריותנו, אנחנו צריכים לבצע בה חיטוי איכותי שיגן עלינו, על האנשים הקרובים אלינו ועל המשתמשים במערכת המים כולם.

מהן הפתרונות שאנחנו מציגים לחיטוי ליגיונלה?

חיטוי מערכות מים מתבצע בצורה הקלאסית, על ידי חימום המערכת. חיידק הליגיונלה מת לאחר כשתי דקות בטמפרטורה של 65 מעלות, כפי שנמדד בתנאי מעבדה. עם זאת, התנאים הקיימים במערכות המים השונות שבאחריותנו הם לא תנאי מעבדה, ועל כן נדרש גם גיבוי של שיטת חיטוי נוספת. שיטת החיטוי הזו היא חיטוי ליגיונלה באמצעות כלור, כשאנחנו משתמשים בו במינון גבוה של 200 PPM. הכלור הוא חומר חיטוי איכותי במיוחד שבו משתמשים במגוון מקורות מים שכל אחד מאתנו מכיר היטב, כולל בבריכות ציבוריות.

הדרך הטובה והבטוחה ביותר לחטא את מערכת המים בצורה האיכותית ביותר, בלי קיום של אפילו חיידק אחד לאחר החיטוי, היא באמצעות שילוב בין שתי השיטות.
ראשית, עלינו להזרים את מי הכלור במינון גבוה לתוך מאגר המים, ולאחר מכן להזרים את המים המוכלרים ולחמם את מאגר המים לטמפרטורה של 65 מעלות. כשאנחנו משלבים בין שתי השיטות אנחנו יכולים לוודא כי הבריאות של כל מי שמשתמש במאגרי המים ובמערכות המים השונות שבאחריותנו – נשמרת ושאין סכנה בריאותית בשימוש במים החמים. בבריאות שלנו – אי אפשר להיות בטוחים מדי.

למה אנחנו?

בעלי הסמכה ורישיון מטעם משרד הבריאות

חברה מובילה וותיקה משנת 1986

צוות מומחים ברמה גבוהה

מאות לקוחות מרוצים

לקבלת מידע נוסף בתחום ולהזמנת שירות

נשמח לעמוד לשירותכם

כץ איכויות מים – הכתובת שלכם לטיהור וחיטוי איכותי של מערכות המים מלגיונלה

אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מבצעים חיטוי מים בצורה איכותית ונכונה, ושלאחר התהליך שלחיטוי ליגיונלה לא יישאר זכר לחיידק אתם צריכים לפנות לשירות הדיגום, הטיפול והחיטוי האיכותי ביותר בעולם מקורות המים: השירות של כץ איכויות מים. אצלנו תמצא ושילוב בין שיטות החיטוי, שיוצר את מעטפת החיטוי האיכותית והבריאה ביותר במערכת המים שבאחריותכם.

דילוג לתוכן