דיגום מים

כץ איכויות מים הציבה לה למטרה ליישם בדיקות דיגום מים ברמה הגבוהה ביותר, כדי להבטיח שכולנו נעשה שימוש אך ורק במים שאינם מכילים חיידקים או כימיקלים שעלולים לפגוע בבריאותנו ובבריאות האנשים ושאר בעלי החיים הסובבים אותנו.

בדיקות דיגום מים הן הליך נדרש וחיוני בכל מדינה הדואגת לבריאות תושביה. אחרי הכול, כולנו משתמשים במים באופנים שונים, ביניהם שתייה, רחצה, השקיה ועוד.

אם לא נבצע בדיקות שוטפות , דבר עלול להביא להתפרצות מחלות שונות, שעלולות לסכן את בריאות האוכלוסייה.

חברת כץ איכויות מים מעסיקה דוגמים מוסמכים ומנוסים, האמונים על ביצוע בדיקות מים ברמה הגבוהה ביותר, עבור לקוחות מן המגזר התעשייתי, המוסדי, העסקי והפרטי, בכל הארץ.

בדיקות מים – חשיבות וסוגים

בדיקת איכות מי השתייה ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על בריאות הציבור על ידי הבטחת טוהר ובטיחות המים שאנו צורכים. תהליך זה כולל בדיקה מקיפה של דגימות מים כדי לזהות ולנתח מזהמים פוטנציאליים, כגון חיידקים, מתכות כבדות, חומרי הדברה וכימיקלים. על ידי ביצוע בדיקות קפדניות, כולל הערכות פיזיקליות, כימיות ומיקרוביולוגיות, מומחים יכולים להעריך את איכות המים הכוללת ולזהות סיכונים פוטנציאליים. ניטור שוטף של מקורות מי שתייה, מתקני טיהור ומערכות הפצה מסייע בזיהוי בעיות ויישום אמצעי תיקון הדרושים כדי לשמור על עמידה בתקנים הרגולטוריים. עם בדיקות מדויקות ובזמן, אנו יכולים לסמוך בביטחון על איכות מי השתייה שלנו, לקדם את הרווחה והשקט הנפשי של יחידים וקהילות כאחד.

כץ איכויות מים חותרת, ללא לאות, להגשמת חזונה – להוות מרכז מקצועי ואיכותי לביצוע בדיקות מים עבור הציבור בישראל.
על מנת להגשים את חזונה, מפעילה החברה מעבדה אשר פועלת בהתאם לכל התקנים של משרד הבריאות ושל הרשות להסמכת מעבדות.
כמו כן, בנוסף לבדיקות מים מספקת החברה שירותים רבים לשיפור איכות מי השתייה, הקולחין והשפכים.
ניסיונה הרב בתחום זה הופך אותה לאחד הגופים הוותיקים והמובילים בתחום בישראל.

בדיקת זיהום מים

דיגום מאפשר בין היתר לגלות זיהום במקורות מים שונים. עם זאת, חשוב לבדוק היטב מה הדרך הכי נכונה לבצע את הדיגום ובדיקות איכות מי השתייה ולערב בעלי מקצוע שמכירים את התחום ובקיאים בו
בדיקת זיהום מים היא פעולה מורכבת, אך בעלת חשיבות רבה מאוד. קודם כל, בדיקות מן הסוג הזה מבוצעות באופן קבוע בכל רחבי הארץ על ידי הגופים האחראיים על אספקת המים. באמצעות הבדיקות ניתן לוודא שאין זיהומי מים במאגרי מים גדולים, בקרקעות או באזורים שבהם יש סוגים שונים של נחלים זורמים. בכל אחד מהמקרים האלה, הדגש הוא על התאמת סוג הבדיקה למטרות שאותן רוצים להשיג ולאופי השימוש הצפוי במים.
מעבר לכך, בדיקת זיהום מים יכולה וצריכה להתבצע גם בנסיבות מיוחדות. אלו למשל בדיקות שאותן מבצעים לפני חיבור של מבנה חדש לתשתיות מים, אחרי שיפוץ מאסיבי של אזורים שנמצאים תחת אחריות העירייה המקומית וכן הלאה. בכל אחד מהמקרים האלה, בדיקת זיהום מים חתומה בסופו של דבר על ידי בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

למה אנחנו?

בעלי הסמכה ורישיון מטעם משרד הבריאות

חברה מובילה וותיקה משנת 1986

צוות מומחים ברמה גבוהה

מאות לקוחות מרוצים

לקבלת מידע נוסף בתחום ולהזמנת שירות

נשמח לעמוד לשירותכם

אנו מבצעים דיגום מכל הסוגים:

  • בדיקות בקטריאליות – לזיהוי הימצאות של חיידקים ושאר מזיקים במי השתייה.
    במידה שזוהתה נוכחות של חיידקים בכמות הגדולה מהמותר ו/או איתור חיידקים שעלולים להוות סכנה ממשית לבריאות, אנו מתריעים על כך בפני הגורמים הרלוונטיים ודואגים שהמצב יטופל.
  • בדיקה כימית – דיגום כימי של מי שתייה מתבצע כדי לוודא שהמים נקיים מחומרים כימיים שעלולים לסכן את בריאותנו, כגון: חומרי הדברה, חומרים ממיסים, מתכות שונות, פלואוריד ועוד.
  • בחינת בריכות שחייה – גם כאשר אנו שוחים חשוב שהמים יהיו נקיים מחיידקים. מצד שני, חשוב שלא יכילו רמה גבוהה מדי של חומרי חיטוי. בבדיקות שאנו מבצעים, אנו בודקים האם חומרים כגון כלור חופשי וכלור כללי נמצאים בבריכה במידה הרצויה, וכן אם רמת ה -HP, רמת העכירות של המים והטמפרטורה שלהם מתאימות לתקן הנדרש.
  • בדיקת ימים ונחלים – חשוב לבצע בדיקה יסודית של מי הים בחופי הרחצה המוסדרים, כמו גם בנחלים ובאגמים שהשחייה בהם מותרת. אנו מבצעים את הבדיקות ברמה הגבוהה ביותר, על מנת להבטיח, ככל שניתן, שכשאנשים יוצאים לטיול ולנופש הם לא יחלו במחלות שמקורן במים מזוהמים.
  • לגיונלה – חיידק הלגיונלה עלול לסכן מאוד את חיינו, כמו גם את חיי בעלי החיים שאנחנו מגדלים. מכיוון שחיידק זה עלול להימצא גם במים, חשוב מאוד לבצע בדיקות דיגום ליגיונלה ייעודיות לזיהויו.
    במקרה בו החיידק מזוהה יש להתריע בפני הגורמים הרלוונטיים ולוודא שהם פועלים למיגורו.

שאלות ותשובות על בדיקת זיהום מים

מענה על שאלות שחוזרות על עצמן בנוגע לנושא של בדיקת זיהום מים יכול לשפר את איכות החיים של משקי בית, הורים וילדים.
בנוסף, חשוב לנצל את ההזדמנות על מנת להסביר למה בכלל מתבצעות בדיקות כאלה ולמי הן מיועדות.
אחת הדרכים הכי טובות לדאוג לזרימה של מים נקיים בברזים היא לבצע בדיקה תקופתית. עם זאת, רבים עדיין לא מכירים את המשמעות של בדיקת זיהום מים ואת האופן שבו היא יכולה לשפר את איכות החיים שלהם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.
 
 

▼ מהי בדיקת זיהום מים?

המטרה של בדיקת זיהום מים היא לזהות מזהמים מסוכנים שהם חסרי ריח וצבע או טעם. בעוד כולנו פחות או יותר יכולים לדעת שיש בעיה מסוימת עם המים כאשר הצבע שלהם משתנה או הריח לא טוב, זה הופך להיות מסובך יותר כאשר למזהמים אין נוכחות בפני עין בלתי מזוינת. במקרים כאלה, מבצעים בדיקת זיהום מים ומקבלים תוצאות אמינות.

▼ מה ההבדל בין בדיקה פרטית לבין בדיקה של הרשות המקומית?

רשות מקומית מבצעת בדיקה של המים במאגרי המים. לעומת זאת, בדיקת זיהום מים פרטית מתבצעת בנקודת השימוש – או במילים אחרות, בנקודה שבה המים יוצאים מהברז. אז כדי לוודא שבדרך ממאגרי המים ועד נקודת השימוש לא חדרו למים סוגים כאלה ואחרים של חומרים מזהמים, יש צורך לבצע את הבדיקה.

▼ כל כמה זמן מבצעים בדיקת זיהום מים?

מומלץ לתאם בדיקת זיהום מים בליווי בעלי מקצוע וליצור קשר עם מי שמתמחה בכך. אפשרות אחת היא לבצע את הבדיקה אם חוששים לחדירת זיהום אל המים, אם יש טעם לא רגיל או אם שומעים חוות דעת שליליות מהשכנים. אפשרות אחרת היא לבצע את הבדיקה כאשר עוברים דירה, גם אם מדובר על בית חדש ובעיקר אם מדובר על מבנה ישן עם תשתיות חלודות.

▼ במה מתמקדים במהלך בדיקת זיהום מים?

ההמלצה היא לבסס את הממצאים של בדיקת זיהום מים על גילוי חיידקים קוליפורמיים, חנקות ועופרת. ערכה ייעודית מאפשרת למשל לזהות את כל החומרים המזהמים הנפוצים, כמו גם לקבל אינדיקציה מסוימת לגבי זיהום מים. במידה והבדיקות הכלליות מצביעות על בעיה, ניתן גם לתאם בדיקות ספציפיות יותר וכך לאתר את המקור שלה.

▼ למה לא להשתמש במסנן מים?

אף מסנן מים לא יכול להתמודד עם כל סוגי הזיהומים, הבעיות והחיידקים. יתרה על כך, יש דגמים זולים של מסננים שמתמלאים לכלוך וחיידקים בתוך זמן קצר ולכן הם מפיקים מים מזוהמים יותר מאלו שנכנסו אליהם. אז אם רוצים לצרוך מים בריאים וטעימים, חשוב לבצע בדיקה.

▼ מה עושים אם יש בעיה?

ניתן לפתור בעיות של זיהום מים על ידי פניה אלינו ואנו נשמח לעזור.
צרו קשר עכשיו

איך מבצעים בדיקת זיהום מים?

השאלה המתבקשת היא כיצד מבצעים בפועל את הבדיקה של זיהום המים. כאן ניתן להצביע על היתרונות של דיגום מים, כל עוד הוא מבוצע כמובן בצורה נכונה ותחת הקפדה על כללים מחמירים של בקרת איכות ובטיחות:
א. חיסכון בהוצאות – דיגום מים מתבצע רק על חלק קטן מהמים. המשמעות היא אפשרות ליישם בדיקות דיגום מהירות ברמה הגבוהה ביותר, תוך כדי חיסכון בהוצאות. ככל שלוקח פחות זמן לדגום את המים, כך גם נדרש פחות מאמץ מצד החברה שלוקחת אחריות על הנושא הזה.
ב. תוצאות הדיגום – דיגום מים מאפשר לבצע בדיקת זיהום מים באופן אפקטיבי. באמצעות התוצאות של דיגום מים ניתן להבטיח שלא יהיו חיידקים או כימיקלים שעלולים להזיק לבני אדם, לסביבה, לבעלי חיים ובאופן כללי לאיזון האקולוגי.
ג. התאמת הדיגום לסוג מאגר המים – אין ספק שהיתרון הכי גדול של בדיקת זיהום מים על בסיס דיגום מים בא לידי ביטוי ביכולת להתאים אותה לסוג המאגר. על קצה המזלג, ניתן להזכיר למשל הבדלים בין האופן שבו מבצעים דיגום מים בקטריאליות, בדיקה כימית, בדיקה של בריכות שחייה שבהן המטרה היא לשחות ולא לשתות את המים וכן הלאה. ככל שמידת ההתאמה בין סוג הבדיקה לבין סוג מקור המים והאופן שבו עומדים להשתמש בו היא גבוהה יותר, כך התוצאות משתפרות.

 

דיגום מים עם כץ איכויות מים

החדשות הטובות הן שבזכות הידע המקצועי של כץ איכויות מים, הלקוחות אפילו לא צריכים להתאמץ. כיום ניתן לתאם ביקור מהיר של דוגם מים מצד כץ איכויות מים ולרכז את כל השאלות תחת קורת גג אחת. מהרגע שבו מערבים את המומחים שלנו, מעבירים את האחריות לידיים של בעלי מקצוע.

דוגם מוסמך מטעמנו ייקח דגימה ממאגר המים ויעביר אותו לבדיקה במעבדה, על מנת לבחון את איכות המים ולבדוק אם מדובר במים מזוהמים או במים שראויים לשימוש.

העברת הדגימה למעבדה מתבצעת בתנאים סטריליים מוקפדים, על מנת להבטיח שאתם תקבלו תוצאות מדויקות. במעבדה שלנו נמצא הציוד המתקדם והאיכותי ביותר לביצוע דיגום מים מקצועי, כאשר הבוחנים הינם אנשי מקצוע שהוסמכו במיוחד לטובת העניין.

תהליך דיגום מים מבוצע על ידי כץ איכויות מים עם כלים מתקדמים ותוך הקפדה על הפרטים הקטנים. באמצעות הכלים הקיימים אצל כץ איכויות מים, ניתן לבצע את הדיגום ואת הבדיקה של זיהום המים גם בהתראה קצרה או כמובן מראש. כמו כן, אנו מאחורי כץ איכויות מים מציגים את התוצאות באופן ברור עבור הלקוחות וקהל היעד – כדי שניתן יהיה לקבל החלטות מושכלות ומבוססות לגבי הפעולות הנדרשות לשיפור איכות המים.

יש לך עוד שאלות לגבי בדיקת זיהום מים? רוצה לתאם דיגום מים לכל סוג של מאגר מים? השארת פרטים באתר והמומחים של כץ איכויות מים יעמדו לרשותך.

גורמי דיגום מים:

גורםתיאור
מטרהנטילת דגימה של מים על מנת לבחון את איכותם
סוגי דגימות
דגימות מי שתייה, דגימות מי שפכים, דגימות מים תעשייתיים, דגימות מים לשימוש בבריכות שחייה ועוד
שיטות דיגוםנטילה ידנית, נטילה אוטומטית, נטילה באמצעות צוללנים
כלי דיגוםבקבוקים, צנצנות, פלסטרים, אביזרי ציוד מיוחדים
תדירות דיגוםתדירות הדיגום משתנה בהתאם לסוג הדגימה ולמטרות בדיקתה

דיגום מים הוא הליך חשוב לבחינת איכות המים. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת ​​דיגום מים, כגון מטרת הדגימה, סוג הדגימה, שיטת הדיגום, כלי הדיגום, תדירות הדיגום והובלת הדגימות. על ידי נטילת דגימות מים באופן מדויק ומקצועי, ניתן להבטיח שהמים יהיו בריאים ובטוחים לשימוש.

דילוג לתוכן