דיגום כימי

האם המים שאתם שותים ראויים לשימוש? בכדי לוודא כי מי השתייה נקיים מגורמים מזהמים המובילים לנזקים לבריאות האדם, יש לבצע דיגום כימי למים. חברת כץ איכויות מים שולחת אליכם דוגם מים מנוסה בעל רישיון רמה ב'.

היכרות עם היתרונות של דיגום כימי היא הדרך הכי טובה לשפר את האיכות ואת הטעם של המים. במאמר הבא נסביר על מה מבוסס תהליך דיגום מן הסוג הזה, מה המטרות שלו ומתי הוא מתבצע.

המטרה של דיגום כימי היא לבדוק את איכות המים. את איכות המים בודקים כיום בכל סוגי הצנרת, לרבות בשימוש פרטי וגם בשימוש מסחרי או תעשייתי. בגלל כמויות גדולות של כימיקלים, מזיקים, אבנית ומתכות בתוך מי השתייה והצנרת, יש צורך בדיגום מסודר. אם מבצעים דיגום כימי ברמה גבוהה, מזהים מה מצב המים ובוחרים בהתאם את פתרונות הטיהור.

עבור אנשים פרטיים, הזמנה חד פעמית או תקופתית של שירותי דיגום כימי היא השקעה משתלמת לכל דבר ועניין. אצל בעלי עסקים או נציגים של חברות ומפעלי תעשייה, יש לעיתים גם חובה רגולטורית לבצע דיגום מן הסוג הזה ואף להציג את דוח הממצאים. לכן, חשוב לדעת לא רק איך מבצעים את הבדיקה אלא גם מי מוסמך לערוך אותה.

מה כולל דיגום כימי?

הדיגום מאפשר לדעת האם המים ראויים לשימוש ונקיים. באמצעות הדיגום ניתן בוודאות לזהות גורמים זיהומיים שנמצאים בתוך המים ועלולים לגרום נזקים בריאותיים, כמו גם למנוע את השחיקה והבלאי של הצנרת עצמה. לכן למעשה השירות של דיגום כימי מהווה השקעה משתלמת לכל דבר ועניין ולא הוצאה רגילה.

מבחינה טכנית, הוא מתבצע על ידי דוגם מים מנוסה בעל רישיון רמה ב'. רישיון בדרגה נמוכה יותר לא מאפשר לבצע דיגום כימי, כי זה דורש דיוק ומיומנות. לאחר מכן, משלבים בין דיגום כימי לבין בדיקות נוספות.

למה אנחנו?

בעלי הסמכה ורישיון מטעם משרד הבריאות

חברה מובילה וותיקה משנת 1986

צוות מומחים ברמה גבוהה

מאות לקוחות מרוצים

לקבלת מידע נוסף בתחום ולהזמנת שירות

נשמח לעמוד לשירותכם

איזה בדיקות מתבצעות תוך כדי דיגום כימי?

הנה הדגימות החשובות שאותן מבצעים בתהליך:
א. חומרי הדברה וחומרים ממיסים או נדיפים – קודם כל בודקים נוכחות של חומרי הדברה ונוכחות של חומרים ממיסים. בהמשך, אפשר לנצל את ההזדמנות על מנת לבדוק נוכחות של חומרים נדיפים.

ב. נוכחות מתכות – אחת ממטרות העל של דיגום כימי היא לזהות נוכחות של מתכות. אם מזהים נוכחות מתכות, מגדילים את הסיכוי לכך שהבדיקה תציג ממצאים מסודרים ומדויקים.

ג. חומרים אחרים כמו פלואוריד – התייעצות עם בעלי מקצוע מאפשרת לדעת האם יש מקום לשלב בין דיגום כימי לבין נוכחות חומרים אחרים, כמו למשל פלואוריד. זה נכון שנוכחות מינימאלית של פלואוריד במים לא אמורה לגרום נזק, אך צריך לוודא שהיא לא חוצה את הרף הקריטי.

מתי מומלץ לבצע דיגום כימי?

פניה אל דוגם מוסמך מומלצת אחת לשנה על ידי משרד הבריאות. עם זאת, ההמלצה של בעלי המקצוע היא לתאם את הבדיקה בתדירות גבוהה יותר – כמו פעם בחודש או אחת לכמה שבועות.

כאן חברת כץ איכויות מים נכנסת לתמונה, ומעמידה לרשותכם דוגם מים מוסמך, בעל ניסיון נרחב וידע מקצועי רב.

מדוע חשוב לפנות לדוגם מוסמך?

חשוב לבצע את הדיגום עצמו בצורה נכונה. פרט לכך, ישנם כללים ברורים ומסודרים לשימור הדגימה עד להגעתה למעבדה. בכדי לבצע את כל ההוראות הללו, יש צורך בידע מקצועי ובניסיון. הדוגמים של חברת כץ איכויות מים מכירים את כל כללי העבודה, לרבות אלו החדשים ביותר, והם עובדים בצמוד עם מעבדה מקצועית. רמתם המקצועית הגבוהה של עובדינו מבטיחה לכם את התוצאות המדויקות ביותר.

דיגום כימי הינו הליך חיוני ביותר עבור כל עירייה ורשות מקומית, כאשר פעולה זו נדרשת על פי חוק. חברת כץ איכויות מים עוזרת ללקוחותיה לשמור על בריאות הציבור בנאמנות וביעילות מזה למעלה מ- 25 שנה.

דילוג לתוכן