דיגום בקטריאלי

דוגם מוסמך שיודע לבצע דיגום בקטריאלי יכול לסייע בזיהוי חיידקים, חומרים מזהמים או סוגים שונים של כימיקלים שקיימים בתוך מי השתייה. עם זאת, חשוב לבדוק מראש מה בדיוק רמת ההסמכה של אותו דוגם ובאיזה שיטות הוא משתמש

המטרה של דיגום בקטריאלי היא לזהות ולאתר סוגים שונים של חומרים מזיקים הקיימים בתוך מי השתייה. מלבד צנרת ביתית של מי שתייה, אפשר וצריך לתאם שירותי דיגום מן הסוג הזה גם עבור צנרות מים של בתי עסק ומפעלי תעשייה או חברות. בכל אחד מהמקרים האלה, השאיפה היא לנצל את יתרונות הדיגום על מנת לדעת מה המצב האמיתי של המים מבחינה בקטריאלית ומה כדאי לעשות על מנת לטהר אותם.

הפעולה עצמה של דיגום בקטריאלי מתבצעת על ידי דוגם מוסמך. חשוב מאוד שהבדיקה תתבצע על ידי בודק מוסמך, משום שיש לזה השפעה על איכות ודיוק התוצאות. אם הבדיקה לא מתבצעת על ידי דוגם מוסמך, יכול להיות שהתוצאות לא יהיו אמינות ולכן גם השיטה שבה בוחרים לטהר את המים לא תהיה מספיק אפקטיבית.

מהם השלבים השונים של דיגום בקטריאלי?

היכרות עם השלבים השונים של דיגום בקטריאלי יכולה לעודד בעלי בתים ונציגי מפעלי תעשייה לתאם את השירות. אם מבינים שמדובר על שירות יחסית מהר שלא כרוך בשום סוג של מאמץ מצד הלקוחות, עוד אנשים אולי ייחשפו אל היתרונות שלו. בטווח הארוך, המשמעות של היכרות עם היתרונות השונים של דיגום בקטריאלי היא שיפור באיכות מי השתייה ומי הצריכה.

הנה למשל השלבים המרכזיים שעליהם מקפידים במהלך תהליך מסודר של דיגום בקטריאלי עם דוגם מוסמך:

בחירת הנקודות 

דיגום בקטריאלי מתבצע רק בנקודות שנקבעות על ידי משרד הבריאות. אם מזמינים בודק מוסמך, ניתן להתייעץ איתו לגבי הנקודות הללו והמשמעות שלהן

הזרמת המים

חשוב מאוד להקפיד על תהליך דיגום בקטריאלי בהזרמה של המים מברז דיגום תקני. ברז דיגום תקני עשוי נירוסטה מנטרל ממצאים שעלולים להפריע לתוצאות הסופיות של הדיגום והוא מסייע להפריד בין החומרים הקיימים

משך הבדיקה

דיגום בקטריאלי מבוסס על הזרמת מים לברז הדיגום במשך 2 דקות. לאחר מכן שורפים לחלוטין את הברז באמצעות מבער ומעבירים את הדיגום לבקבוקון סטרילי. בשלב הבא, מבדקים בדיקות בשטח שבמהלכן הכלור נותר במים – אבל מכניסים את הבקבוקון למקרר כדי להעביר אותו בהמשך למעבדה מסודרת

למה אנחנו?

בעלי הסמכה ורישיון מטעם משרד הבריאות

חברה מובילה וותיקה משנת 1986

צוות מומחים ברמה גבוהה

מאות לקוחות מרוצים

לקבלת מידע נוסף בתחום ולהזמנת שירות

נשמח לעמוד לשירותכם

איך בוחרים דוגם מוסמך?

דוגם מוסמך שלוקח אחריות על התהליך של דיגום בקטריאלי צריך להיות גם מקצועי וגם מיומן. בשביל לבחור דוגם כזה, מתייעצים עם חברה שמתמחה בטיהור מים ומבררים לגבי מספר שנות הניסיון שיש לה.
התדירות של דיגום בקטריאלי נקבעת בהתאם לשימוש. לשם השוואה, דיגום כימי מומלץ על ידי משרד הבריאות אחת לשנה.

כץ איכויות מים

תשלח אליכם דוגם מוסמך לביצוע דיגום בקטריאלי. הדיגום מתבצע בנקודות שנקבעות על ידי משרד הבריאות, לאחר הזרמה של המים מברז דיגום תקני, עשוי נירוסטה.

הליך הדגימה

תחילה מזרימים למשך 2 דקות מים לברז הדיגום. לאחר מכן שורפים את הברז באמצעות מבער. בשלב הבא, מעבירים את הדיגום לבקבוק סטרילי ומבצעים בדיקות (בבדיקות בשטח הכלור נותר במים). אחר כך מכניסים את הבקבוק למקרר, ובהמשך מעבירים אותו למעבדה.

חברת כץ איכויות מים מבצעת בדיקות מים, חיטוי וטיהור מים, ועוד למידע נוסף צרו קשר

דילוג לתוכן