בדיקות מים לגילוי עופרת בקפה

עופרת בקפה – הסכנות הבריאותיות

השפעות העופרת הופכות לחמורות במיוחד בקרב עוברים מתפתחים, תינוקות (בדגש על אלו הניזונים מהנקה) וילדים קטנים. החשיפה לעופרת מסוכנת מאוד גם לבוגרים, נשים וגברים גם יחד, ולאורך זמן עלולה לגרום לפגיעה במערכת הרבייה או בתפקודי הכליה, לעלייה בלחץ דם או למחלות לב. לכן, אין להקל בראש בממצאי הבדיקות שערך משרד הבריאות ולפעול לפי המלצותיו כמפורט בהמשך.

צרו קשר עם חברת כץ איכויות מים לקבלת מידע נוסף 073-7815101.
בדיקות כימיות שמבצעת החברה תאפשרנה לוודא כי במים, בהם אתם משתמשים להכנת קפה אין מתכות וחומרים כימיים מסוכנים אחרים.

אז מה עושים?

בעלי מכונות קפה מוסדיות
על מנהלי בתי קפה, ובעצם כל עסק שעושה שימוש במכונות קפה, לבצע בדיקה מקיפה של המים המופקים דרך המכונה. במידה שיימצא כי ריכוז העופרת במים לא עולה על 10 מיקרוגרם לליטר, ניתן להמשיך ולהשתמש במכונה בביטחון ולהנאת הלקוחות.

הציבור הרחב

המלצתו הרשמית של משרד הבריאות היא להפחית לעת עתה ככל שניתן בשתיית קפה שמופק באמצעות מכונות קפה –וזאת עד שתתקבלנה הנחיות נוספות מטעם המשרד. יש להדגיש כי לא בכל המכונות שנבדק ונמצאה עופרת (30% מהמכונות נמצאו תקינות), ולכן לא מדובר באיסור גורף.

נשים בהיריון

עד לקבלת הודעה חדשה מטעם משרד הבריאות, על נשים בהיריון להימנע כליל משתיית קפה שהופק ממכונות קפה מוסדיות, מכיוון שעוברים מתפתחים רגישים מאוד להשפעות העופרת. הימצאות של מתכות כבדות במים עלולה להזיק מאוד לאם ולעובר, אם צריכת המים נעשית לאורך זמן. העופרת יכולה לעבור מהאם לעובר דרך השלייה ולגרום להפסקות היריון, לפגיעה בהתפתחות הקוגניטיבית ולירידה במשקל הילוד. במידה שעולה חשש כלשהו במהלך ההיריון, וידוע הצריכה ממושכת של מים ממכונות קפה, ממליץ משרד הבריאות לפנות לרופא המטפל ולבצע בדיקה יסודית של ריכוז העופרת בדם.

יש על מי לסמוך – כץ איכויות מים

הדוגמים המוסמכים של חברת כץ איכויות מים מבצעים בדיקות חיטוי מים ברמת האיכות הגבוהה ביותר עבור בתי קפה, מסעדות, בתי מלון, מפעלים, מקומות עבודה ועוד. הדוגמים בודקים מים בכל רחבי הארץ ומוודאים כי אין במים ריכוזים גבוהים מהמותר בחוק של מתכות כבדות, חיידקים, חומרי הדברה וכדומה – מה שעלול להוות סיכון ממשי לבריאות הציבור. ברשות החברה, רישיון מטעם משרד הבריאות, יותר מ-25 שנות ניסיון בתחום וכל האמצעים הטכנולוגיים לבצע בדיקות מים ולוודא כי אין עופרת בקפה שלכם.

חייגו 073-7815101 לקבלת פרטים נוספים מהמומחים של חברת כץ איכויות מים, ולתיאום בדיקות מים יסודיות ומקיפות.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן