איך נדאג לאיכות מי השתיה שלנו?

מים מהווים כ-70% מגופנו. אנו לא יכולים לחיות או לתפקד מבלי לשתות לעיתים תכופות. עם זאת, לא רק כמות מים היא משמעותית, אלא לא פחות מכך – איכות מים.

העידן המודרני על כל התעשיות ושימוש באנרגיה מזהמת פוגע קשות גם במאגרי המים ובאיכות המים המגיעים אלינו הביתה. היום ישנם אמצעים בהם נוכל להיעזר כאנשים פרטיים מעבר לרכישת מטהר מים כזה או אחר.

מה ניתן לעשות ואיך לעשות זאת כך שנדע שהמים שאנו שותים בריאים לנו?

תחילת התהליך: דגימת איכות מים

בין אם מדובר במערכת המים הביתית ובין אם במערכת המים של מוסד, חברה או מפעל, חשוב קודם כל לקחת דגימה מן המים לבצע בדיקת איכות מים.
תהליך זה נקרא דיגום מים והוא קובע האם המים מכילים חומרים שאינם אמורים להכיל ואם כן – באיזה ריכוז. חומרים אלה יכולים להיות ממקור ביולוגי כמו וירוסים או חיידקים או חומרים כימיים: מתכות כבדות כמו עופרת או חומצות כאלה ואחרות.

היכן נעשים דיגומי מים וכיצד?

דיגום מים יכול להתבצע עבור מים בנפחים שונים, הן ממאגרי בניין פרטי והן ממאגרים גדולים של רשות מקומית. המים נאספים ונשלחים לבדיקת מעבדה. כך ניתן לדעת האם נדרש לבצע טיהור של המים ובאיזה סדר גודל.

כיצד נעשה טיהור המים?

טיהור המים נעשה בעזרת כלים הפועלים בלחץ חזק בתוך מאגר המים וכך מנקים את המים היטב. בנוסף לכך מוכנסים חומרי חיטוי המטהרים את המים. כך תוכלו לדעת שהמים המגיעים ממאגר המים הביתי שלכם הם נקיים וראויים לשתייה.

פעולות המשמרות את איכות המים

חשוב לבצע טיפול במים לא רק כאשר צצה בעיה אלא לבצע פעולות שנועדו לשימור איכות מים טובה.
אחת הפעולות לשמירה על איכות מים גבוהה היא טיפול במשאבות הבניין. אם אתם מגוררים בבניין רב קומות או אם המשרד שלכם הוא חלק מבניין משרדים גדול סביר להניח ששמעתם את המונח חדר משאבות.

בזכות המשאבות שבחדר זה מגיעים מים גם לקומות הגבוהות של הבניין במהירות.
תחזוקת חדר משאבות ובדיקתן על בסיס קבוע ימנע מצב בו חומרים מן המשאבות כמו מתכות למשל זולגים מן המשאבה אל המים שהיא מזרימה וגורמים לזיהום המים.

מניעת זרימה חוזרת: מניעת זיהום המים

דבר נוסף שחשוב לבדוק כאשר נבדקת איכות מים בבניין למשל הוא שאין זרימה חוזרת ושהמז"ח תקין. המז"ח או מונע זרימה חוזרת הוא אביזר אינסטלציה אותו מרכיבים על מערכת מי השתייה.

מערכת מי השתייה מורכבת כך שצינורות מים שמובילים מים שאינם מי שתיה אלא מי קולחין למשל מורכבים ממש בצמוד אליה. המז"ח מונע מעבר של מים שאינם מי שתיה אל תוך צינורות המים הנקיים המיועדים לשתייה ולכן הוא חשוב מאוד.
בדיקת תקינותו על בסיס קבוע תביא לכך שעבודתו תתבצע היטב. יש גם להתאים את סוג המז"ח לסוג מערכת המים ובהתאם לרמת הסיכון שישנם לחדירת מים מצינורות אחרים.

לשמור על איכות המים בעזרת חברה מקצועית

כל הפעולות והתהליכים עליהם פירטנו יכולים כמובן להתבצע רק על ידי חברה המומחית בתחום איכות המים. דיגום המים צריך להיות מדויק וכך כמובן כל פעולה המיועדת לניקוי המים או שמירה על איכותם. לכן, הדבר היחיד שאתם צריכים לעשות הוא לפנות לגורם הנכון. כל השאר – על אחריות החברה.

חברת כץ איכויות מים היא חברה המתמחה בכל הקשור לאיכות מים בכל מקום, בין אם מבני מגורים, משרדים, מפעלים תעשייתיים או רשויות מקומיות וארציות. לכל אחד מלקוחותיה החברה מתאימה את סוג הבדיקות הנדרש ואת סוג הטיפול במים הן לטיהור והן לשמירה על איכות מים טובה.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן